KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636156
nr 1363 6156
Edgar Wallin
(1892-1963), Sverige
Oljemålning, Stilleben med fiskar. Signerad, daterad 1934. Olja på duk, 45x54 cm
Edgar Wallin, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963 i Stockholm.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 30 november 2020
kl 18:55:14
30/11 09:11:38
500 kr
30/11 18:24:45
Edgar Wallin
Läs mer om Edgar Wallin